Image Image Image Image Image Image Image Image Image

03 paź

Autor:

Inkluzyjna gra miejska „Kraków – planeta Lema”

03 października 2021 | Autor: |

Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja we współpracy ze State Street Bank Polska zorganizowała w sobotę 2 października inkluzyjną grę miejską „Kraków – Planeta Lema”. W grze wzięło udział ponad 70 Krakowianek i Krakowian, którzy przyjechali z całego świata.

Na starcie (Rynek Podgórski) i na mecie (skwer z pomnikiem Juliusza Lea) pojawili się uczestnicy, którzy przybyli z takich krajów, jak: Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Tajwan, Wietnam, Włochy, Turcja, Kostaryka, Meksyk, Uganda, Nigeria, Gambia, Wenezuela, Portugalia i Polska.
Uczestnicy w fantastycznym stylu i czasie wykonali zadania na Ziemi (tu grający zapoznali się z programem Otwarty Kraków i przewodnikiem dla obcokrajowców – „Witaj w domu!”), Księżycu (tu poznali legendę o Panu Twardowskim) i Słońcu, ale także na Saturnie, Uranie, Plutonie, Neptunie, Marsie, Jowiszu, Wenus i Merkurym. Każde zadanie to było wyzwanie ‼️
Gra miejska była także rozpoczęciem projektu nauki języka polskiego dla obcokrajowców, współfinansowanego przez Gminę Miejską Kraków.