Image Image Image Image Image Image Image Image Image

29 wrz

Autor:

Fundacja im. Reja na konferencji „Języki do zadań specjalnych”

29 września 2016 | Autor: |

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Europejskiego Dnia Języków 2016 była konferencja „Języki do zadań specjalnych”, która odbyła się 20 września 2016 roku w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim.

Konferencja poświęcona była szeroko pojętej problematyce nauczania języków obcych do celów akademickich, zawodowych oraz specjalistycznych i tych związanych z indywidualnymi potrzebami osób uczących się.

29576419330_9b6053e06d_b

Zaprezentowane zostały osiągnięcia i materiały wypracowane na uczelniach wyższych, w instytucjach kształcenia zawodowego, jak również w organizacjach pozarządowych zajmujących się np. kształceniem dzieci imigrantów oraz osób powracających z zagranicy.

29869953155_3e769d3064_b

Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Reja reprezentowana była przez prezesa zarządu, Urszulę Majcher-Legawiec i profesora UW, dr. hab. Przemysława Gębala, którzy przeprowadzili warsztaty pt. „Praca z dzieckiem cudzoziemskim w klasie”.

Podczas konferencji przedstawiony został także projekt „Polak potrafi. Sylwetki wybitnych Polaków” realizowany przez Fundację i współfinansowany przez MSZ.

W serwisie YouTube, na kanale Języki Obce w Szkole, są dostępne klipy wideo z wykładami i sesjami dyskusyjnymi z konferencji. Materiały można obejrzeć tutaj.