13 Wrz

Fundacja Reja na kursie tandemowym w Morawie

13 września 2016 | Autor: |

4 września 2016 roku w pałacu w Morawie pod Wrocławiem odbyła się dydaktyczna sesja naukowa dotycząca działalności Fundacji im. Mikołaja Reja.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z naszą koncepcją identyfikacji wizualnej i dokumentacją fotograficzną działań fundacji. Uczestnikami sesji byli nauczyciele z Polski i z Niemiec, multiplikatorzy projektów językowych i kulturowych, organizatorzy młodzieżowych wymian polsko-niemieckich.

Opowiedzieliśmy też o rozwijającym się wolontariacie. Przedstawiliśmy zorganizowane przez nas Pierwsze Krakowskie Dyktando dla Obcokrajowców, projekt „Polak potrafi!”, który został zaprezentowany przez Wojtka Wowrę i Olgę Legawiec oraz projekt „Język polski w Niemczech – tożsamość, konsolidacja, perspektywa”, o którym opowiedziała prezes Urszula Majcher-Legawiec.

Za tłumaczenie symultaniczne dziękujemy Pani Marzannie Łągiewskiej.

Zapraszamy na fotorelację: