Projekt „DO WOLI”

FB_1200x628

„DO WOLI” to projekt przygotowany z myślą o dzieciach i ich rodzicach. W pięknych salach na Woli Justowskiej (al. Kasztanowa 1) organizujemy zajęcia adaptacyjno-językowe dla obcokrajowców w wieku od 0 do 100 lat oraz edukacyjno-artystyczne dla wszystkich. Tu powstaje wielokulturowa wspólna przestrzeń. Włącz się!

Kontakt mailowy: dowoli@fundacjareja.eu

3xP – Pokój, Przestrzeń, Planszówka

Przestrzeń jako gra – pokój, w którym odbywają się zajęcia staje się grą planszową w wersji 3D. Dzięki rzutom kostką, uczestnicy gry poruszają się po wyznaczonych polach jako pionki i odkrywają na swojej drodze różne przeszkody – zadania do wykonania. Nasza gra angażuje i daje dzieciom poczuć smak sukcesu i satysfkacji ze zrealizowanych zadań.

20151010_IGP4193

Zajęcia plastyczne

Oferujemy prowadzone z pasją zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik. Poziom warsztatów jest dostosowany do umiejętności dzieci. Zajęcia prowadzone są na zasadzie stymulującej zabawy, wpływającej na rozwój małej motoryki i zdolności manualnych. Ćwiczymy koordynację ruchową oraz wyobraźnię przy projektowaniu własnych kompozycji. Dzięki zajęciom dzieci poznają różne formy ekspresji plastycznej, tworzą własne zabawki i dzieła oraz kształtują wrażliwość estetyczną.

20151010_IGP4228

Zajęcia muzyczne

Niezwykłe spotkania z muzyką wszystkich kontynentów, które pozwolą dzieciom odkryć nie tylko własne talenty, ale również piękno ukrytych w otaczającym świecie dźwięków! Przez poznawanie utworów z różnych epok i rejonów uczestnicy zajęć będą mogli oswajać się z brzmieniem licznych instrumentów oraz kształtować poczucie rytmu i wyobraźni muzycznej. Podczas spotkań nie zabraknie zarówno słuchania, jak i przede wszystkim – gry, tańca, śpiewu i zabawy!

20151010_IGP4236

Teatrolandia

Cykl autorskich zajęć, podczas których dzieci w oparciu o starannie dobrane ciekawe teksty stworzą własne improwizacje teatralne, wykorzystując różne techniki, m.in. teatrzyk lalkowy, pacynki, zabawy paluszkowe, pantomima. Poziom zajęć dostosowany jest do możliwości i wieku dzieci. Zajęcia konsultujemy z logopedą, który opracowuje do danego tekstu zestaw ćwiczeń oddechowych i przygotowujących narządy artykulacyjne do pracy. zajęcia rozwijają wyobraźnię, uczą abstrakcyjnego myślenia.

20151010_IGP4289

Rękodzieło

Przeznaczone dla rodziców warsztaty rękodzieła, które dadzą uczestnikom okazję do relaksu i pole do ekspresji artystycznej. Na zajęciach będziemy uczyć się jak robić na drutach ciepłe szaliki, szydełkować i wyszywać barwne aplikacje. Poznamy technikę filcowania i zajmiemy się wyrabianiem niepowtarzalnej biżuterii.

20151010_IGP4293

Palcem po mapie – podróże dookoła świata

Cykliczne spotkania wprowadzające dzieci w świat wielu kultur, zarówno tych bliskich, jak i dalekich. Na każdych zajęciach wybieramy się w podróż do innego kraju, poznajemy jego kulturę, geografię, zwyczaje, literaturę. Spotkania budują wiedzę o świecie i jego różnorodności, rozbudzają ciekawość i otwartość na inne kultury.

20151010_IGP4300

Z nosem w książce

Zajęcia mają na celu utrwalenie u dzieci nawyku czytania i poszukiwania interesujących je zagadnień. Spotkania dadzą dzieciom również możliwość poznania lektur poruszających różne tematy. Dzięki słuchaniu – lub samodzielnemu czytaniu – i opisywaniu lektur dzieci ćwiczą swoją koncentrację i pamięć. Jednocześnie czytelnicy będą wyrabiać nawyk sięgania po książkę i zaprzyjaźniać się z literaturą.

20151010_IGP4313