Image Image Image Image Image Image Image Image Image

06 Sie

Autor:

Warsztaty wrażliwości kulturowej w Kroczycach

06 sierpnia 2016 | Autor: |

6 sierpnia 2016 roku nauczyciele z Niemiec i Polski przebywający na kursie tandemowym w Kroczycach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej organizowanym przez Szkołę Językową Germanitas i finansowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, wzięli udział w warsztatach wrażliwości kulturowej i technik pracy z dzieckiem z doświadczeniem migracyjnym.

Dwujęzyczne audytorium postawione zostało przed trudnym zadaniem, które polegało na udziale w lekcji prowadzonej w trzecim języku, którego nikt z obecnych nie znał. Dzięki temu udało im się poczuć to, co czuje uczeń nieznający języka. W dalszej części nauczyciele zapoznani zostali z zasadami pracy w klasie wielojęzycznej.

Warsztaty przygotowane zostały przez Fundację Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja i przeznaczone są przede wszystkim dla nauczycieli, którzy stanęli przed zadaniem uczenia dziecka nieznającego języka polskiego.

Najbliższe szkolenie planowane jest na 20 września i odbędzie się w Warszawie, podczas konferencji „Języki do zadań specjalnych”. Zapraszamy zainteresowanych. Więcej o warsztatach tutaj.

Poniżej fotorelacja z warsztatów: