Image Image Image Image Image Image Image Image Image

10 lut

Autor:

List otwarty w sprawie podręcznika „Gdybym dobrze znał język polski…”

10 lutego 2017 | Autor: |

List otwarty w sprawie podręcznika „Gdybym dobrze znał język polski…” rekomendowanego przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego w przygotowaniach do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1, wydanego przez Uniwersytet Warszawski w niefortunnej szacie graficznej.

Pobierz pełną treść listu w formacie PDF.

Grzegorz Leszczyński, Dyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum w odpowiedzi na list otwarty w sprawie okładki podręcznika „Gdybym znał język polski..” przysłał odpowiedź:

Dziękuję za zwrócenie uwagi na bardzo niefortunną okładkę drugiego wydania książki „Gdybym dobrze znał język polski” (Warszawa 2010). Podzielam Pani negatywną ocenę pomysłu okładki, jej charakteru i wymowy. Wyrażam oburzenie, że książka w tej postaci ukazała się drukiem.

Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ówczesna dyrekcja Centrum Polonicum oraz kierownictwo Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego dopuściły do wydania książki z tak niefortunną, budzącą niewłaściwe skojarzenia okładką. W imieniu nowej dyrekcji zapewniam Panią Prezes, że przywiązujemy wielką wagę do promocji właściwego wizerunku Polski.

Wydałem bezwzględny zakaz dalszej współpracy Polonicum z grafikiem, który zaprojektował okładkę książki w 2010 r.

Łączę wyrazy szacunku –

Grzegorz Leszczyński

Dyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum