Image Image Image Image Image Image Image Image Image

28 maj

Autor:

Projekt „Welcome! Preparatory online school for children with migration background”

28 maja 2023 | Autor: |

Czy wiecie, że Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja realizuje projekt dla dzieci z doświadczeniem migracji, który przygotowuje do funkcjonowania w środowisku szkoły?
Celem projektu jest stworzenie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych dla dzieci w wieku 10 – 14 lat, które osiedlają się w nowym kraju i nie znają lokalnego języka, kultury i systemu edukacyjnego. W wyniku naszych prac powstanie poradnik dla nauczycieli pracujących w klasach wielokulturowych i wielojęzycznych. Narzędzia zostaną tak dobrane, by prawidłowo użyte w maksymalny sposób sprzyjały integracji w klasie, przyjaznej edukacji oraz dobrostanowi dzieci.
Wraz z partnerami będziemy pracować nad edukacyjną platformą internetową, dzięki której uczniowie z doświadczeniem migracji zdobędą podstawową wiedzę na temat lokalnego języka i kultury. Tymczasem ich nauczyciele będą mogli doskonalić swoje umiejętności pracy w wielokulturowej i wielojęzycznej klasie.

Dzięki projektowi powstaną materiały językowe online do nauki bułgarskiego, czeskiego i polskiego dla uczniów, którzy jeszcze nie znają języka kraju osiedlenia. Moduły te pomogą im osiągnąć poziom A1 lub A2 oraz wprowadzą do kultury nowego kraju. Wspomniany już przewodnik dla nauczycieli będzie zawierał propozycje i informacje dotyczące różnych zagadnień specyficznych dla pracy w wielokulturowej i wielojęzycznej klasie. Z kolei nowoczesna i interaktywna platforma edukacyjna połączy wszystkie rezultaty projektu.

Projekt „Welcome! Preparatory online school for children with migration background” realizujemy wraz z pięcioma partnerami z Bułgarii, Czech, Grecji, Polski oraz Ukrainy ze środków Unii Europejskiej.

Polub stronę projektu na FB!

#WelcomeProject
#EUProject

Partnerzy:

Association of European Development (Bułgaria)

FB: https://www.facebook.com/AsociaciaZaEvropejskoRazvitie 

Fundacja Understanding (Polska)

IG: https://www.instagram.com/fundacjaunderstanding/

FB: https://www.facebook.com/FundUnderstanding

Web2Learn (Grecja)

IG: https://www.linkedin.com/company/web2learn/ 

Pelican (Czechia)

IG: https://www.instagram.com/skola_pelican/?hl=cs

FB: https://www.facebook.com/skolapelican/?locale=cs_CZ

Lviv Polytechnic National University (LPNU) (Ukraina)

IG: https://www.instagram.com/lpnu_official/

FB: https://www.facebook.com/lvivpolytechnic